Zirkonyum Kuronlar

Güzel bir gülüşünüz var 

Mevcut bir dişe veya zirkonyum implanta sığacak bir taca ihtiyacınız olana kadar. Kuronlar çeşitli farklı malzemelerden üretilir, en yaygın olanları altın, porselen ve zirkonyumdur. Altın yumuşak ve uzun ömürlüdür; Full porselen en popüler malzemedir ancak dayanıklı değildir. Sonuçta ikisi de tamamen doğal görünmüyor. Genellikle, dişin yanında doğal bir dişin yanındayken fark edilebilen, diş etinin diş etiyle birleştiği yerde koyu renkli bir çizgiye sahiptirler.

Bununla birlikte, zirkonyum kronlar en doğal görünürler ve yeni kuronunuz için bariz seçimdir.

Zirkonyum Kuronlar
Zirkonyum Kuronlar

Onlar neler?

Katı zirkonyum bloklarından yapılan bu tür kronlar, son derece yüksek bir sıcaklıkta pişirilmeden önce doğru diş şekline getirilir. Bu işlem, neredeyse kırılmaz oldukları anlamına gelir ve taşlama basıncına dayanabildikleri için porselen kronlara göre belirgin bir avantaj sağlar. Kuron daha sonra doğal bir rengi korumak için porselenle kaplanır ve diş etinizdeki bir abutmente (sentetik bir diş çıkıntısı veya gerçek bir dişin bir kısmı) tutturulur. Taç, ışığı doğal dişe benzer şekilde yansıtır, yani bitişik gerçek dişlerle tamamen karışır. Ayrıca zirkonyum kronlar aşınmaz, yani diğer kronlarda olduğu gibi diş etinin yanında koyu bir çizgi görünmesin diye gülümsemekten çekinmezsiniz.

Ne Kadar Sürerler?

Neredeyse kırılmaz oldukları için zirkonyum kronlar çok uzun süre dayanabilir. Çoğu kron sadece yaklaşık 10 yıl dayanırken, zirkonyum kronlar uygun şekilde bakıldığında bir ömür boyu sürebilir.

Dikkate Alınması Gereken Bazı Şeyler

Zirkonyum çok sert bir malzeme olduğu için, özellikle dişlerinizi sıkma veya gıcırdatma eğiliminiz varsa diğer dişlere zarar verebilir.

Bir sonraki adım, istanbul ile ilişkili kliniklerden ve ofislerinden biri veya İzmir’deki kendi tesisimiz ile özel bir görüşme ayarlamaktır. Web sitemizdeki telefon ve whatsapp fiyat teklifi alabilirsiniz . Sizinle telefonda sohbet etmekten ve sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Altın kronlara kaynaşmış porselen hala mevcuttur ve bunlar hala yararlı bir seçenektir – özellikle bu kronlardan birkaçına zaten sahip olan ve mevcut diş işlerine uymak isteyen hastalar için.

Altına Kaynaşan Porselenin Faydaları

• Tam porselenden daha güçlü ve daha dayanıklı
• Tam altından daha iyi kozmetik seçenek
• Tam porselen bağlama tekniklerinden genellikle daha az hassas olan cam iyonomer simanların kullanımına izin verir
• Altın taban, porselenlerin bir kısmı kırılsa bile dişi korur.

Şunun için en iyisi:
Halihazırda altın kronlara kaynaşmış birkaç porseleni olan ve bunları eşleştirmek isteyen hastalar; Tamamen porselen bir kron veya zirkonyum kronla kaynaşmış bir porselen için iyi aday olmayabilecek, ancak yine de tam bir altın krondan daha iyi bir kozmetik sonuç isteyen hastalar.

Altına Kaynaşmış Porselenin Olası Dezavantajları

• Metal tabanın neden olduğu opaklık, porselenin daha az gerçekçi görünmesini sağlar
• Koyu metal kenar bazen diş eti çizgisinde görülebilir
• Porselen metal tabandan kırılabilir
• Altın, bazen çürümeye karşı daha savunmasız olan kenar boşluklarında mikro boşluklar bırakabilen erimiş metalden mücevher gibi dökülür.

Aşağıdakiler için uygun olmayabilir:
Spesifik metal alerjileri veya hassasiyetleri olan hastalar (test mevcuttur); ön diş; sıkıp gıcırdayan hastalarda arka dişler.

Tıkla Hemen Ara
Open chat