Sultangazi Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Zirkonyum kronlar, dişin tepesini önemli ölçüde

Zirkonyum kronlar – Hasarlı dişlerin restorasyonu için en iyi seçeneklerden biridir. Hem ön hem de çiğneme ünitelerinin restorasyonu için uygundurlar. Bu malzemenin popülaritesi mükemmel biyouyumluluğu, güvenilirliği ve dayanıklılığından kaynaklanmaktadır. Mineral istenilen renge boyanabilir. Ve ışık yansıması ve doğal yarı saydamlık nedeniyle, bu tür tasarımlar gerçek dişlerden neredeyse ayırt edilemez. Gülümseme, her açıdan ve ışıktan güzel ve doğal olacaktır.

  • Sultangazi Zirkonyum Diş
  • Sultangazi Porselen Diş
  • Sultangazi Lamine Diş
  • Sultangazi İmplant Diş

Malzeme özellikleri fiyatları 2021 2022 2023 2024

Zirkonyum dioksit – silisik asit tuzlarından elde edilen doğal bir malzeme bileşiğidir. Eğilme mukavemetini stabilize etmek ve arttırmak için buna itriyum ve alüminyum eklenir. Diş hekimliği uygulamasına ek olarak, odyoloji ve ortopedide protez için aktif olarak kullanılmaktadır. Çalışmalar, mineralin tüm niteliklerinin ve insan vücuduna göre biyo-ataletinin uzun vadeli korunduğunu göstermiştir. Bu, zirkonyumun alerji hastaları için bile güvenli olduğu ve protezlerin görünümünün zamanla değişmeyeceği anlamına gelir.

Kliniğimizde protezler için bu materyal iki versiyonda kullanılmaktadır:

  • Birincisi, seramik kaplamalı zirkonyum çerçeve.
  • Ve ikinci – implantlar üzerinde tam olarak zirkonya protezi.

Belirli bir seçeneğin seçimi, hastanın çözmesi gereken soruna bağlıdır.

Sorunlu bir dişten macun ölçüsü alınır. – Yetkili bir laboratuvara gönderilir. Burada CAD / CAM sistemi devreye girer: tarayıcı, ölçüye dayalı olarak gelecekteki dişin 3B modelini oluşturur ve bilgileri freze makinesine aktarır. Tek dioksit kristalinden protez biler / Daha sonra protez bir seramik veya zirkonyum tabakası ile kaplanır, istenilen renge boyanır, son işlemden geçirilir ve tavlanır.

Bu karmaşık sürecin maksimum otomasyonu, “insan faktörünü” ortadan kaldırır ve hataları ortadan kaldırır. Ayarlama neredeyse hiç gerekli değildir: Tam bir cihaz dişin mükemmel bir kopyasını oluşturur. Sonuç olarak kuron hasta için idealdir, diğer dişlerden sıyrılmaz ve oldukça gerçek gibi görünür. Başkalarına protezden bahsetmezseniz fark edilemezler!

Sultangazi Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları
Sultangazi Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Zirkonyum kronlar nasıl yerleştirilir?

Protezin bu şekilde özelliği, birkaç doktor randevusunda yapılmasıdır.

İlk ziyarette diş hekimi ağız boşluğunu dikkatlice inceler, hastayla bir tedavi planını tartışır. Gerekirse sorunlu alanların tedavisi yapılacaktır. Hastalıklı dişlere taç takamazsınız. İltihap varsa, önce onu iyileştirmelisiniz.

Dişler, protezlerin sabitlenmesi için hazırlanır: bu manipülasyona hazırlık denir. Diğer protez türlerinin aksine zirkonyum için doktorun çok fazla doku çıkarmasına gerek yoktur. Daha sonra doktor bir izlenim alır ve dişi geçici bir plastik taç ile kapatır.

Bir sonraki randevuda, bitmiş ürün ağza yerleştirilecek ve diş çimentosu ile sabitlenecektir. İnce dayanıklı protezlerin dişe sağlam bir şekilde tutturulması, ona yapışması ve patojen floranın penetrasyonundan dolayı enfeksiyon gelişiminin önlenmesi önemlidir. Zirkonyum dioksitten yapılan kuronlar metal olmayan bir ürün olduğundan, galvanik reaksiyon (diş etlerinin koyulaşması) da hariç tutulmuştur.

Zirkonya kronu nasıl üretilir?

Sultangazi Merkez , Cebeci , Cumhuriyet , Esentepe , Gazi , Habipler , İsmetpaşa , Kazımkarabekir , Malkoçoğlu , Sultançiftliği , Uğurmumcu , Yayla , Yunusemre , Zübeydehanım

Tıkla Hemen Ara
Open chat