Şişli Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Şişli türkiye’de Zirkonyum Kaplama

Gülüşünüzdeki Estetik Değişimi “ Zirkonyum Kaplama ” ile yakalayın . Zirkonyum Porselen dişler, ışık geçirgenliği ve güçlendirilmiş yapıları ile mükemmel ve estetik bir görünüm sağlar.

Şişli Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları
Şişli Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Zirkonyum Kron nedir?

Diş kaplaması gerektiğinde ağızda biyolojik olarak uyumlu malzemeler kullanılmalıdır. Plastik biodent malzemeyi uzun yıllar metal üzerinde kullandıktan sonra metal üzerine porselen kullanımı 1980’lerde popüler hale geldi. Özellikle son 30 yılda porselen diş kaplama olarak metal üzerine porselen yapımı tüm dünyada yaygınlaşmıştır.

Ancak porselenin altındaki metal bazen bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olur. Ön diş bölgesinde büyük estetik sorunlara neden olan dişeti morlukları, metal esaslı porselen diş kaplamalarının da dezavantajlarından biri olmuştur. Bu nedenle 1990’lı yıllarda tam seramik takviyeli porselenlerde yoğun çalışmalar başlatılmıştır. Ancak porselen malzeme ne kadar güçlendirilirse güçlendirilsin özellikle diş köprü uygulamalarında sadece seramik kullanılması altyapı malzemesi olmadan başarılı sonuçlar vermemiştir.

  • Şişli Zirkonyum Diş
  • Şişli Porselen Diş
  • Şişli Lamine Diş
  • Şişli İmplant Diş

Şişli Zirkonyum Porselen İmplant Lamine Lamina Diş Kaplama Fiyatları Gülüş Tasarımı 2021 2022 2023 2024

Bu noktada metal alt yapının yerini alan zirkonyum malzeme kullanımı devreye girmiş ve kısa sürede zirkonyum altyapının özellikleri geliştirilmiş ve neredeyse metal kadar dayanıklı ve metale göre çok daha estetik altyapı uygulamaları yapılabilir. .

Zirkonyum, ağızda görünen dişin üst kısmının hasarlı dişlerin çevresinde yerini alan diş kaplamalarında alt yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Zirkonyum alt yapıda porselen ile işlem gören diş kronlarına günümüzde zirkonyum diş kronları denmektedir. Zirkonyum kronlar söz konusu olduğunda zirkonyum kronlar ifade edilir. Geleneksel porselen kuronlar metal destek ile dişlere tutturulurken, metal içermeyen zirkonyum ile dayanıklı ve estetik diş kaplamaları elde edilebilir.

Bilgisayarlı Zirkonyum Diş Tasarımı

The dentist prepares the problematic teeth in the mouth for coating. After completing the necessary dental treatments and restorations, it prepares the temporary teeth. For the final zirconium tooth coating, it is measured with silicone material orally. This measure should be accurate. The laboratory transfers the measurements taken by the dentist to the computer environment. The computer-aided design and computer-aided production phase, called CAD CAM, begins.

Diş teknisyeni bu ölçekte yapılacak zirkonyum altyapı tasarımını hazırlar. Programda yapılacak diş kaplaması ile ağızda bulunan diş arasında ne kadar yapıştırma boşluğu bırakılacağı, malzemenin kalınlığı, diş etiyle buluştuğu yerler programa dikkatlice girilmelidir. Bu işlem eğitimli ve tecrübeli diş teknisyenleri tarafından yapılmalıdır.

Günümüzde bitmiş dişin şeklinin bilgisayar tasarımı ile belirlendiği monolitik zirkonyum adı verilen uygulamalar bulunmaktadır. Monolitik zirkonyumda, sıyırıcıdan çıkan ve ağza yapıştırılan zirkonyum üzerine sadece cila sürülür. Estetik olarak genellikle monolitik zirkonyum kron ve köprüleri tercih etmiyoruz çünkü zirkonyum diş kaplama üzerine porselen işlendiğinde daha mükemmel sonuçlar alıyoruz.

Zirkonyum Diş Kuronları

Zirkonyum malzeme diş hekimliğinde silindirik zirkonyum blok olarak kullanılmaktadır. Bu bloklardan bilgisayar destekli üretim (CAM) makinelerinde kazıma yapılır. Diş kaplamalarına dayanıklılık kazandırmak için yüksek fiziksel özelliklere sahip olması gereken zirkonyum altyapı, sinterleme denilen sertleştirme işlemi ile nihai dayanıklılığını kazanır.

Malzeme daha yumuşaktır ve sinterlemeden önce işlenmesi daha kolaydır. Bu nedenle diş kaplama altyapısı sertleştirme işleminden önce zirkonyum bloklardan aşındırılır. Daha sonra özel bir ısıl işleme tabi tutulur, yani dayanıklılık kazandırmak için sinterlenir.

Bu aşamadan sonra diş teknisyeni bu alt yapı üzerinde dişin estetik özelliklerini verecek form ve renk üzerinde çalışacaktır.

Zirkonyum Diş Kuronlarının Özellikleri

Zirkonyum diş estetiğinde veya diş tedavilerinde iki amaçla kullanılmaktadır:

Zirkonyum Kaplama, dişin ağızda görünen üst kısmına verilen diş terimidir. Zirkonyum kronlar, hasar görmüş dişleri çevreleyen veya dişin üst kısmını değiştiren altyapı malzemesi olarak zirkonyumun kullanıldığı porselen ile işlenmiş diş kronlarıdır. Zirkonyum kronlar söz konusu olduğunda zirkonyum kronlar ifade edilir. Geleneksel porselen kuronlar metal destek ile diş köküne tutturulurken, zirkonyum ile metal desteksiz estetik bir görünüm elde edilebilir.

Zirkonyum Köprü: Diş köprüleri, ağızda bir veya birden fazla eksik diş olması durumunda, eksik dişlerin veya dişlerin ağızda bulunan mevcut dişlere, eksik dişin yanında yer alan mevcut dişlere bağlanmasıdır. Porselen köprüler metal desteğe ihtiyaç duyarken, zirkonyum köprüler metal içermeyen köprülerin yapılmasına olanak sağladıkları için estetik bir gülüş tasarımı için ilk tercihtir.

Zirkonyum Diş Köprüleri Neden Tercih Edilir?

Estetik diş hekimliğinde diş köprüleri için zirkonyumun ilk tercih olmasının temel nedeni, metal kullanmak zorunda olan porselenlerin yerine zirkonyumun doğal diş renginde ve metalsiz köprülere izin vermesidir.

Zirkonyum köprüler arka azı dişlerinde bile sorunsuz kullanılabilecek kadar güçlüdür. Metal köprülere iyi bir alternatif olarak kullanılabilirler.

Zirkonyum sadece diş rengi olarak değil yapısal olarak da oldukça doğal bir görünüme sahiptir. Doğal dişler ile zirkonyum diş köprülerini ayırt etmek çok zordur. Bu nedenle tek diş eksikliğinde doğal bir gülüşe sahip olmanıza yardımcı olur.

Zirkonyum köprüler, porselen köprülere göre daha fotojenik bir gülüş tasarımına sahip olmanızı sağlar. Zirkonyum köprülerinde metal destekli porselen köprüler üzerinde (flaş veya doğal ışıkta) fotoğraf çektiğinizde opak renkler oluşmaz.

Zirkonyum tam seramik köprüler, alerjen içermeyen bir malzemedir.

Zirkonyum, diş eti hastalıklarında görülen diş eti çürüklerine neden olmaz.

Porselen köprülerde zirkonyum köprülerde zamanla diş ve diş eti çevresinde oluşan gri tabaka oluşmaz.

Diş eti hastalıkları ve diş eti çekilmelerinde sık görülen dişeti morlukları zirkonyumda görülmez.

Zirkonyum dişler ısıyı çok iyi yalıttığı için aşırı sıcak / soğuk değişimlerinde karşılaşılabilecek hassasiyetleri engeller.

Zirkonyum köprüler seramik malzemeden yapıldığı için metal destekli porselenlere göre daha hafiftir.

Tam seramik yapısı ile zirkonyum dişler metal destekli porselenlerde olduğu gibi metal tadı algısında bozulmaya neden olmaz.

Zirkonyum kaplamaların görünümünü pek çok şey etkilese de en önemlisi ışığa verdiği tepkidir. Doğal dişler yarı saydamdır. Sonuç olarak dişte derinlik ve canlılık ortaya çıkar. Metal desteksiz porselen veya zirkonyum kronlar, ışık geçirgenlik özelliklerinden dolayı daha fazla derinlik ve canlılığa sahiptir. Doğal dişe en yakın görüntüyü verir.

Kliniğimizde uygulanan zirkonyum kron köprü malzemeleri;

  • Cad / Cam zirkonyum destekli seramik veya zirkonyum kuron ve köprü
  • Cad / Cam metal destekli seramik veya zirkon kron ve köprü
  • İmparatoriçe
  • Emax

ŞİŞLİ İLÇESİ , ŞİŞLİ MERKEZ , 19MAYIS , AYAZAĞA ,BOZKURT , CUMHURİYET , DUATEPE , ERGENEKON , ESENTEPE , ESKİŞEHİR , FERİKÖY , FULYA , GÜLBAHAR , HALASKARGAZİ , HALİDEEDİPADIVAR , HALİLRIFATPAŞA , HARBİYE , HUZUR , İNÖNÜ , İZZETPAŞAÇİFTLİĞİ , KAPTANPAŞA , KURTULUŞ , KUŞTEPE , MAHMUTŞEVKETPAŞA , MASLAK , MECİDİYEKÖY , MEŞRUTİYET , NİŞANTAŞI , OKMEYDANI , OSMANBEY , PANGALTI , PAŞA , TEŞVİKİYE , TOPAĞACI , PAŞA MAHALLESİ-SEMTİ

Tıkla Hemen Ara
Open chat