Silivri Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Zirkonyum porselen köprü dişlerinde 

Zirkonyum porselen köprü dişlerinde metaller yerine beyaz zirkonyum alaşımı kullanılır.

Metalik Olmayan Köprüler veya Metal Desteksiz Köprüler olarak da adlandırılan Full Porselen köprü diş sisteminin en büyük avantajı, çok yüksek dayanıklılık ile arka bölgedeki köprülerin tam estetik görünüme kavuşmasıdır.

  • Silivri Zirkonyum Diş
  • Silivri Porselen Diş
  • Silivri Lamine Diş
  • Silivri İmplant Diş

Çürükler, kırıklar veya diğer nedenlerle aşırı malzeme kaybı olan dişlerin küçültülmesi ve kapatılması işlemine kapama denir.

Köprüleme ise bir veya birden fazla dişin eksik olduğu durumlarda komşu dişlerin küçültülmesi ve özel kaplamalardan destek alınarak ara boşlukların doldurulması işlemidir.

Zirkonyum diş kaplama ışığı geçirme özelliği sayesinde geleneksel metal kaplama uygulamalarına göre çok daha estetik bir görünüm sağlar.

Bunun yanı sıra zirkonyum kaplamalar diş etleri ile çok uyumludur.

Metal destekli kaplamaların aksine diş etlerinde herhangi bir hastalık veya alerjik problem yaratmazlar.

Zirkonyum esaslı porselenlerde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılmaktadır.

Zirkonyum esaslı porselenler hem ön dişlerde kullanılacak kadar doğal hem de estetik olduğu kadar arka dişlerde de kullanılabilecek kadar dayanıklıdır.

Bu nedenle zirkonyum esaslı porselenler ön ve arka dişler için güvenle tercih edilebilir.

Zirkonyum Porselen Dişlerin Avantajları fiyatları 2021 2022 2023 2024

Zirkonyum esaslı porselenlerin ışık geçirgenlik özellikleri ile doğal dişlerle tam bir uyum sağlanabilir. Bu sayede mükemmel estetik sonuçlar elde edilebilir. Altında metal yansıması olmadığı için metal esaslı porselende görülen yapay görüntü oluşmaz. Diş eti uyumu geleneksel metal esaslı porselenlere göre çok daha iyidir.

Metal esaslı porselenlerde sık görülen dişeti renklenmeleri zirkonyumda kesinlikle görülmez. % 99 doku dostu olduğu için alerjik değildir.

Genel vücut sağlığı açısından metal destekli protezlere göre daha avantajlıdır. Isı yalıtım özelliği çok iyi olduğu için metal esaslı porselenlere göre dişe daha az ısı iletirler.

Böylelikle zirkonyum esaslı porselen ile dişlerde sıcağa veya soğuğa karşı hassasiyet yoktur. 900-1200 mega paskal gibi yüksek dirençleri sayesinde arka bölgelerdeki dişlerde güvenle kullanılabilirler.

Silivri Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları
Silivri Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Kusursuz güçlerinin yanı sıra ışığı geçirecek kadar zarif ve estetiktirler.

Altta yatan diş rengini maskeleme özelliğine sahip olduğu için çok koyu dişlerde bile mükemmel estetik sonuçlar alınabilmektedir. Çok hassas bir işlemle üretildikleri için kesilen diş yüzeyine tam olarak uyum sağlarlar.

Böylelikle zirkonyum porselen ile bakteri sızmasına izin veren dişler arasında boşluk kalmadığı için çürümeye neden olmaz. Tat bozukluğuna, diş eti problemlerine ve ağız kokusuna neden olmayan sağlıklı malzemelerdir.

Hem ön hem de arka dişlerde güvenle kullanılabilirler.

Silivri Merkez, Çanta, Merkez Köyler, Selimpaşa

Tıkla Hemen Ara
Open chat