Sarıyer Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Zirkonya Porselen Dişler Nelerdir

Zirkonyum, normal metal destekli porselende alt yapı olarak kullanılan gri metal görevi gören beyaz bir metaldir. Üst yapı, zirkonyum alt yapı üzerine işlenmiş özel porselen ile şekillendirilir. Bu sayede çok dayanıklı, estetik, doğal görünümlü, ışık geçirgenliğine sahip porselen dişler elde edilir. Zirkonyum beyaz bir metal olduğu için ışık geçirgenliği sayesinde beklenen estetik sonuçları ve başarıyı vermenin yanı sıra porseleni destekleyerek yeterli mukavemet ve dayanım sağlar.
Özellikle estetik ön bölge için tercih edilen zirkonya porselen dişler çiğneme kuvvetlerinin kuvvetli uygulandığı arka bölgeye de rahatlıkla uygulanabilmektedir.

  • Sarıyer Zirkonyum Diş
  • Sarıyer Porselen Diş
  • Sarıyer Lamine Diş
  • Sarıyer İmplant Diş
Sarıyer Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları
Sarıyer Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Zirkonya Dişleri Nerelerde Kullanılır? fiyatları 2021 2022 2023 2024

Genetik yapıya bağlı olarak beyazlatma, renk değişimi gibi yöntemlerle sonuç alınamayan ileri renklenme durumlarında (antibiyotik, florin vb.); ortodontik (çapraşıklık) problemi olan hastalarda diş tellerine alternatif olarak kullanılmaktadır. Diş maddesi kaybının fazla olduğu ve dolgu yapılamadığı dişlerde, lamina ile kapatılamayacak kadar geniş diş boşluğuna (diastema) sahip hastalarda ve metal destekli köprü – zirkonya kron (kaplama) olan kişilerde, kırılmada kullanılır. Renk ve yapısı bozulmuş eski dolgularda kompozit dolgularla sabitlenemeyen restorasyonlar.

Zirkonya Dişlerin Yapımı Ne Kadar Sürer?

İlk aşamada dişler uygun kesim ile kron restorasyonu için hazırlanır ve ölçüleri alınır. Laboratuvarda hazırlanan alt yapının diş etlerine uygunluğu kontrol edilir. Diş rengini, şeklini ve yüzünüzle uyumunu kontrol ettikten sonra sonlandırma aşaması gelir. Ortalama 7-10 gün içerisinde zirkonyum kaplama tamamlanacaktır.

Sarıyer Merkez , Aydınevler , Baltalimanı , Bahçeköy , Büyükdere , Camitepe , Çayırbaşı , Cumhuriyet , Darüşşafaka , Emirgan , Fatihsultanmehmet , Ferahevler , İstinye , Kazımkarabekir , Kemer , Kireçburnu , Kocataş , Maden , Ömürtepe , Pınar , Poligon , Pttevleri , Reşitpaşa , Rumelihisarı , Rumelikavağı , Şenevler , Tarabya , Yeniköy

Tıkla Hemen Ara
Open chat