Porselen ve Zirkonya

Porselen (solda) ve zirkonya (sağda)

Porselen ve Zirkonya
Porselen ve Zirkonya

Porselen (solda) ve zirkonya (sağda) hem yarı saydamlık hem de doğal görünümlü bir renk için hazırlanabilir.

Bu iki seçenek arasında karar vermenize yardımcı olmak için buradayız …

Büyük Farklılıklar Malzemeler Arası

Onlar eşsiz güç, dayanıklılık, uzun ömür, kozmetik ve hasta konforunu göstermiştir çünkü biz, porselen dahil başka malzemeden yapılmış olanlara göre zirkon diş restorasyonlarının tercih ederim.

Zirkonya restorasyonları, son derece yüksek bir eğilme ve gerilme mukavemetine sahiptir. Bu, çiğneme, ısırma ve konuşma nedeniyle dişlerdeki normal aşınma ve yıpranmaya daha iyi dayanabileceği anlamına gelir . Arka azı dişlerinizde bir restorasyon görüyorsanız veya dişlerinizi gıcırdatıyorsanız, zirkonya restorasyonu daha iyi bir seçim olabilir.

DAYANIKLILIK

Olağanüstü dayanıklılıkları ve sağlamlıkları nedeniyle, zirkonya restorasyonları genellikle porselenden daha uzun süre dayanır. Porselen kronların genellikle birkaç yıl sonra değiştirilmesi gerekirken, zirkonya kronlar beş yıl sonra yüzde 99 hayatta kalma oranı göstermiştir . 

MAKYAJ MALZEMELERİ

Hem porselen hem de zirkonya çok doğal görünmesi için özel olarak üretilmiştir. Bununla birlikte, zirkonya çok renkli ve oldukça yarı saydamdır. İmalat sırasında, teknisyenlerimiz gülüşünüze kusursuz entegrasyon için özel renklendirme teknikleri kullanır. Zirkonyumun optimize edilmiş mikro yapısı daha fazla yarı saydamlık üretir, böylece restorasyonlar ışığı doğal dişlerle aynı şekilde yansıtır. 

KONFOR

Malzemenin aşındırıcı olmayan doğası nedeniyle, zirkonya restorasyonları üstün düzeyde konfor sunar. Restorasyonların, çevredeki dişlere ve diş eti dokusuna aşınmayı önleyen pürüzsüz bir dış yüzeyi vardır. Bunun aksine porselen restorasyonlar konuşma veya çiğneme sırasında oluşan sürtünme sonucunda çevre dişlere ve yumuşak dokulara zarar verebilir.

“ Ortalama olarak, yetişkin bir erkeğin ısırma kuvveti yaklaşık bu da kabaca 1,2 megapaskal’a (MPa) eşittir. Zirkonya yaklaşık 900 MPa’ya dayanma kapasitesine sahiptir. 

Her iki seçenek de hasarlı dişler için doğal bir görünüm sağlayabilir …

Zirkonya ve Porselen Restorasyonlar Arasındaki Benzerlikler

KASA

Hem zirkonya hem de porselen güvenli ve biyouyumludur.

KALICI

Malzemesi ne olursa olsun, restorasyonlarımız dayanıklılık düşünülerek tasarlanmıştır ve yerleştirildikten sonra birkaç yıl dayanabilir

ESTETİK

Zirkonya ve porselen restorasyonlar gözeneksizdir, bu da onları ufalanmaya, çatlamaya ve lekelenmeye karşı dirençli hale getirir.

ÖZELLEŞTİRİLMİŞ

ürettiğimiz her restorasyon , benzersiz gülüşünüzün tonuna ve özelliklerine uyacak şekilde özel olarak üretilmiştir.

Her iki malzeme de aşağıdakiler dahil birçok diş restorasyonunda kullanılabilir:

  • İnleyler ve Onleyler :  Diş dolguları ve kronlar arasında bir adım olan bu restorasyonlar, azı dişlerinin ısırma yüzeylerinin çürümüş veya hasar görmüş kısımlarının yerini alır.
  • Diş Kuronları :  Bir kuron, hasar görmüş bir dişi onarmak ve korumak için veya bir implantla eşleştirildiğinde tek bir eksik dişi değiştirmek için kullanılabilir.
  • Diş Köprüleri :  Birden fazla, ardışık eksik dişin yerine bir diş köprüsü kullanılır.
  • Protezler :  Tam protezler, üst veya alt arktaki tüm dişlerin yerini alacak şekilde tasarlanmıştır. Kısmi protezler bir seferde sadece birkaç eksik dişin yerini alabilir. 
Tıkla Hemen Ara
Open chat