Metalsiz Diş Tacının Keyfini Çıkarın

Hasarlı bir diş çekimden kurtarılabilir veya çirkin bir diş

Kent’te bir diş tacı kullanılarak zirkonyum restore edilebilir. Kapak, diş eti çizgisine kadar dişin tüm görünür yüzeyini kaplar. Bu, dişin sağlığını, görünümünü ve işlevini iyileştirmenize izin verirken, ona başka komplikasyonlara karşı ek bir koruma katmanı sağlar. Artık tam zirkonyum kaplama ile uzun ömürlü ve başarılı bir çözümün tadını çıkarabilirsiniz. Gülüşünüzü geliştirmek için yüksek kaliteli malzeme kullanıyoruz.

Metalsiz Diş Tacının Keyfini Çıkarın
Metalsiz Diş Tacının Keyfini Çıkarın

Zirkonya Tacı nedir?

Zirkonya kronları , hastalara dişin sağlığını ve estetiğini iyileştirmek için metal içermeyen bir çözüm sağladıkları için artık restoratif ve kozmetik diş hekimliğinde ortak bir yer tutmaktadır . Yekpare yekpare zirkonya seramik malzemeden yapılmış olup, doğal bir dişin görünümüne uyacak şekilde özelleştirilebilirler. Biyouyumlu malzeme, herhangi bir hata alanını en aza indirmek için restorasyonu oluştururken doğruluk sağlamak için CAD / CAM teknolojisiyle entegre olur.

Zirkonya, uygun şekilde bakıldığında uzun ömürlü bir çözüm sağlama gücü ve dayanıklılığı ile bilinir. Ayrıca yoğun programınıza uyum sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz uygun tedaviyi sağlamak için koltuk süresini en aza indirirler.

Zirkonya Kronlarının Faydaları

Diğer malzemelerden yapılan kuronlarla karşılaştırıldığında zirkonya, aşağıdaki gibi olağanüstü avantajlar sunar:

  • Estetik Olarak Hoş: Gerçek diş gibi görünmeleri için doğal dişlerinizin boyutuna, şekline ve rengine uyacak şekilde özenle hazırlanmışlardır. Tacınızın sorunsuz bir şekilde karıştığını bilerek güvenle gülümseyebilirsiniz.
  • Hata İçin Daha Az Yer: CAD / CAM teknolojisi, tepenin tam spesifikasyonlarınıza uyacak şekilde yapılmasını sağlar. Daha başarılı sonuçlar elde etmek için yapıştırma işlemi diğer malzemelerinkinden daha az tekniktir.
  • Uzun Ömürlü: Metalden yapılmamasına rağmen zirkonya kronlar eşit derecede dayanıklıdır. Uygun şekilde bakarsanız, değiştirilmeleri gerekmeden önce ortalama 10 yıl dayanabilirler.
  • Maksimum Mukavemet: Zirkonya güçlüdür ve erken aşınmaya karşı dayanıklıdır.

Zirkonya Kronlarının Bakımı

Yeni tacınızın uzun ömürlü olmasını sağlamak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Zirkonya, seramik malzemeden dolayı aşınmaz, bu nedenle birkaç yıl dayanabilir. Çürümeye maruz kalmasa da, en iyisi onu ve doğal dişlerinizi günde en az iki kez yumuşak kıllı bir diş fırçası ve aşındırıcı olmayan diş macunu kullanarak fırçalamaktır. Dişlerinizi her fırçaladığınızda en az 2 dakika dişlerinizin tüm yüzeylerini ve tacı temizleyin.

Her gece yatmadan önce her diş arasında ve taç tabanının çevresine diş ipi kullanmayı unutmayın. Zamanla taç altına sızabilecek zararlı bakterileri daha da azaltmak için antibakteriyel veya antimikrobiyal bir gargara kullanmayı düşünün.

Kuronlar dayanıklı iken kırılabilir veya gevşeyebilir. Hasar riskini azaltmak için, aşırı sert veya yapışkan yiyecekleri onunla çiğnemekten kaçınmak en iyisidir. 

Gülüşünüzü Bugün Kaydedin!

Hasar görmüş veya hoş görünmeyen bir dişiniz varsa zirkonyum kaplama sizin için çözüm olabilir. Danışmanlığınızı planlamak için bugün ofisimizle iletişime geçin .

Tıkla Hemen Ara
Open chat