Kağıthane Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Zirkonya Kaplama (Zirkonyum Diş) Nedir?

Geleneksel porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metal yerine kullanılan beyaz alaşımdır.

Kağıthane Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları
Kağıthane Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Zirkonyum kaplamalar hangi amaçlarla kullanılır?

Zirkonya kronlar beyazlatma gibi yöntemlerle tedavi edilemeyen estetik ileri renk değişimlerinin tedavisinde; Ortodontik tedavi tercih edilmeyen diastema ve rotasyonlu veya hafif çapraşık dişlerde kalıtsal renk değişikliği, eski dolgularla rengi bozulmuş ve aşınmış dişler ile ciddi madde kaybı olan dişlerin diş köprüsü veya azı dişlerinde kaplama olarak restorasyonunda, kesici diş implant destekli protezlerde ve gülüş tasarımında.

  • Kağıthane Zirkonyum Diş
  • Kağıthane Porselen Diş
  • Kağıthane Lamine Diş
  • Kağıthane İmplant Diş

Zirkonyum dişlerin estetik avantajları nelerdir?

Şeffaflığı sayesinde dişlerin doğal görünümüne kavuşur. Sağlıklı dişlerin emayeleri yarı saydamdır. Geleneksel porselen kronların alt yapısı olan metaller opak bir görünüme neden olur. Bu da dişlerin donuk ve yapay görünmesine neden olur. Ancak zirkonyum kaplama ile bu önlenir.
 

Zirkonyum kaplamalar diş etlerine nasıl uyum sağlar?

Zirkonya, doku ile uyumlu bir materyaldir. Metal destekli protezlerin kullanımından sonra gözlenen diş boynundaki diş etlerinde morumsu renk değişimi hiçbir zaman gerçekleşmez. Dişeti çekilmesine neden olmazlar. Hatalı diş fırçalamadan dolayı dişeti çekilmesi meydana gelirse zirkonya kronlar estetik olmayan bir görüntü oluşturmayacaktır.

Metale alerjisi olanlara uygulanabilir mi?

Geleneksel metal alaşımlarına göre zirkonyum metal içermediği için metal alerjisine neden olmaz.

Zirkonya kronları ağzımda kötü bir tat veya kötü kokuya neden olur mu?

Ağızda tat değişikliğine neden olmazlar ve ağız kokusuna neden olmayacakları öngörülür.

Zirkonyum kaplamalar ileride dişlerin renginde değişikliğe neden olur mu?

Yüzeyleri pürüzsüz ve gözeneksiz olduğundan plak oluşumuna neden olmazlar. Bu nedenle kahve, çay ve sigaradan dolayı renkleri bozulmaz ve bu nedenle renkleri korunur.

Zirkonyum kaplamalarıma nasıl bakmalıyım?

Zirkonyum dişler, doğal dişler gibi fırçalanır. Bakımları için diş ipi, dişsiz bölgelerde ise süper ip kullanılmalıdır. Sorunları önceden görebilmek ve gerekli önlemleri alabilmek için hasta iki yılda bir randevularına gelmelidir.

Zirkonya kronları ne kadar süre kullanabilirim?

Düzenli olarak kontrol ettirirseniz yıllarca kullanabilirsiniz. Dişler canlı dokular olduğundan, zamanla aşınma ve yıpranmaya bağlı olarak şekillerinde değişiklikler gözlemleyebilirsiniz. Zirkonyum kaplamalarda bu değişiklikler gözlenmez. Ancak, değişikliklere uyum sağlamak için değiştirilmeleri gerekebilir.

Değiştirilmeleri dişlerime zarar verir mi?

Kronlar kırpıldığı için herhangi bir rahatsızlık hissetmeyeceksiniz. Zirkonyum dişlerinizde doku kaybına neden olmaz.

İşlem sırasında ne kadar madde kaybı olur?

Metal takviyeli porselen kronlara göre madde kaybı çok daha azdır. Dişlerinizin yüzeyinde 1 ile 1.5 mm arasında aşınma oluşur.

İşlem sırasında herhangi bir ağrı hissedecek miyim?

Trim işlemi lokal anestezi altında yapılır. Kuron takılması ile sıcak veya soğuğun neden olduğu karıncalanma önlenmiş olacaktır. 

Tedavi sırasında estetik sorunlar yaşar mıyım?

Özellikle ön dişlerinize takılan geçici kuronlar form olarak kalıcı zirkonyum kronlarınıza benzer olacaktır. Akrilikten yapılan bu kuronlar kırılmaya karşı dirençli değildir; ancak renkleri ve şekilleri büyük ölçüde doğal dişlerinize benzer.

Bu estetik diş hekimliği uygulaması ile tedavi ne kadar sürer?

Sağlıklı diş etine sahip hastalar ile tedavi bir hafta içerisinde tamamlanır. Hastanın talebi üzerine hem diş hekimi hem de hasta sonuçtan memnun kalana kadar birkaç deneme seansı yapılabilir.

Bu uygulama için yaş sınırlaması var mı?

Bu tedavi, kalıcı diş sürmesi yaşayan her yaştaki hastaya uygulanabilir. Ancak 18-20 yaşına kadar tedavi gören hastalarda çene gelişimine bağlı olarak dişler arasında boşluklar oluşacağından kronların düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Bu nedenle bu yaştaki hastalara bu tedavi önerilmemektedir.

Porselen ve metal kronlara göre ne kadar dayanıklıdır?

Son yıllarda ilgili teknolojilerdeki gelişmeler sayesinde zirkonyum kronlar ve köprüler metal bazlı kuron ve köprüler kadar dayanıklıdır. 

Zirkonyum kaplamalarda kırılma veya düşme sık görülür mü?

Aşırı kuvvete maruz kaldıktan sonra çatlaklar veya çatlaklar oluşabilir, ancak bu neredeyse doğal dişlerde olduğu kadar mümkündür. Klinik ortamında neredeyse tamamen tedavi edilebilirler. Zamanla çürüme nedeniyle dişte çok fazla madde kaybı olursa taç düşebilir. Bu gibi durumlarda mümkünse diş tedavi edilir ve kuron tekrar takılır.

Dişeti hastalığı olanlara zirkonya kron takılabilir mi?

Zirkonyum kronlar, mevcut herhangi bir dişeti hastalığı tedavi edildikten sonra takılabilir.

Kağıthane Zirkonyum Porselen İmplant Lamine Lamina Diş Kaplama Fiyatları Gülüş Tasarımı 2021 2022 2023 2024

KAĞITHANE İLÇESİ , KAĞITHANE MERKEZ , ÇAĞLAYAN , ÇELİKTEPE , EMNİYETEVLER , GÜLTEPE , GÜRSEL , HAMİDİYE , HARMANTEPE , HÜRRİYET ,MEHMETAKİFERSOY , NURTEPE , ORTABAYIR , SANAYİİ , SEYRANTEPE , ŞİRİNTEPE , TALATPAŞA , TELSİZLER , YAHYAKEMAL , YEŞİLCE , ZİNCİRLİKUYU , MAHALLESİ-SEMTİ

Tıkla Hemen Ara
Open chat