Eksik dişler utanç verici olabilir

İnsanların gülümsemelerini gizlemelerine ve özgüvenlerini kaybetmelerine neden olabilir. Eksik dişlerin oluşturduğu boşluk kolayca bakterilerle enfekte olabilir, bu da diğer dişlerin yerinden kaymasına ve insanların doğru konuşmasını veya yemesini zorlaştırır. Zirkonyum ekibi, eksik bir dişin yaratabileceği zorluklara karşı hassastır. Hastalarımızın özgüvenlerini yeniden kazanmaları, sağlıklarını iyileştirmeleri ve hayata cesurca yaklaşmaları için diş implantları sağlıyoruz .

İmplant Diş
İmplant Diş

İmplantların takılması, eksik dişlerini güvenli ve doğal bir şekilde değiştirmemizi gerektiren karmaşık bir prosedürdür. Aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla dişhekimi sağlayıcısı olduğunu biliyoruz, bu nedenle ekip sürekli olarak hastalarımızın genel deneyimini iyileştirmenin yollarını arıyor. Ofisimiz istanbul,da bulunmaktadır ve hastalara eksik dişleri doğal ve güzel görünecek şekilde restore etme fırsatı sunuyoruz.

Özet: Endişeli insanlar diş implantlarınızı fark edecek mi? Olma. Diş implantları çevreleyen dişlere uyum sağlar. Yukarıdaki videomuzda, diş implantlarının sizin için neler yapabileceğini açıklıyoruz.

İmplant Diş Hekimi Seçerken Sorulması Gereken Sorular

 • Eksik dişleri onarmak için hangi tedavi seçeneklerini kullanıyorsunuz?
 • Kaç tane implant prosedürü gerçekleştirdiniz?
 • Başarı oranınız nedir?
 • İmplant tedavisi konusundaki eğitiminiz ve eğitiminiz nedir?
 • Bana hangi tekniği * ve tipte yedek diş veya cihazı öneriyorsunuz ve neden?
 • Süreçte hangi adımlar yer alıyor ve bunlar nerede ve kimler tarafından gerçekleştiriliyor?
 • Süreç boyunca ağrı, iyileşme süresi, yemek yeme vb. Açılarından neler beklemeliyim?
 • İşlem boyunca dişlerim olacak mı?
 • Ne tür anestezi kullanıyorsunuz?
 • Önerdiğiniz tedavi seçeneğinin riskleri nelerdir?
 • Faydaları nelerdir?
 • Tedavi ettiğiniz diğer hastaların öncesi ve sonrası resimlerini paylaşır mısınız?

İmplant Takma Süreci

Dişlerinizden bir veya daha fazlası düşerse , eksik dişleri kalıcı olarak değiştirmenin bir yolu olarak diş implantlarına hak kazanabilirsiniz. İşlemin size uygun olup olmadığını belirlemek için ağzınızı ve çene kemiğinizi inceleyeceğiz. İşleme başlamadan önce diş etlerinizin sağlıklı olması ve çene kemiğinizin güçlü olması gerekir. Herhangi bir çürük veya diş eti hastalığı belirtisi tespit edersek, bunu diş implantı prosedüründen önce tedavi etmemiz gerekecektir.

Prosedür için izninizi aldıktan sonra, personeli, bir diş laboratuarında yeni bir diş oluşturmak için ağzınızın bir izlenimini alacaktır. Her sentetik diş, mükemmel bir renk uyumu ile birlikte çevreleyen dişlerin boyutuna ve şekline uyacaktır. Bu şekilde işlemi tamamladığımızda gülüşünüz tamamen doğal görünecektir. Çoğu hasta sonuçlardan memnundur çünkü kimse hangi dişlerin gerçek ve hangilerinin sentetik olduğunu ayırt edemez.

İmplant ile restore edilen dişlerde çürük oluşmaz. Yedek diş veya kaplama, doğal bir diş gibi çürümez. Bununla birlikte, yine de doğal dişler gibi fırçalamanız, diş ipi kullanmanız ve ona ve çevresindeki doğal dişlerinize bakım yapmanız gerekir. Düzenli profesyonel temizlik ve diş muayeneleri de önemlidir.

Diş İmplantları

Prosedürdeki bir sonraki adım, diş eti çizgisinin altına metal bir direk yerleştirmektir. Prosedürün bu yönü, bir implantı diğer kozmetik diş hekimliği biçimlerinden ayıran şeydir . Metal direk, doğal köklerin gücüne rakip olan dayanıklı, sentetik bir kök sistemi oluşturmak için çene kemiğine sabitlenir; metalin enfeksiyonla yüzleşemeyeceği bir istisna vardır. Birkaç ay içinde metal direk ve çene kemiği birbirine kaynaşacaktır. Bu, diğer prosedür türlerinde tekrarlanamayan bir dayanıklılık düzeyi yaratır.

Daha sonra yeni sentetik dişi diş etlerinin yüzeyindeki metal direğe sabitleyeceğiz. Yeni diş o kadar güvenli bir şekilde takılır ki, hastalar dişlerinin gevşemesinden veya düşmesinden korkmadan en sevdikleri yiyecekleri yiyebilir, aktif bir yaşam tarzı sürdürebilir, spor yapabilir ve daha fazlasını yapabilirler. Hastalar, dişleri için bir daha asla endişelenmek zorunda kalmadan gelen faydaların tadını çıkarabilirler.

Zirkonyum diş implantlarını rahat ve işlevsel bir şekilde sağlar. Prosedürün her yönünün doğru bir şekilde tamamlandığından emin olmak için zaman ayırıyoruz – ilk seferinde.

Diş İmplantlarının Bakımı

İmplantlar kurulduktan sonra bakımı son derece kolaydır. Albuquerque’deki hastaların “İmplantlar çıkar mı” dan “Dişlerimi nasıl fırçalarım” a kadar çeşitli sorular sorduğunu duyuyoruz. Neyse ki, cevaplar bazı insanların sandığı kadar karmaşık değil. Dental implantları sentetik bir kök sistemi oluşturarak kurduğumuz için dayanıklı ve güvenlidir. Diş implantları düşmeyecek veya gevşemeyecektir. Bu, dişinizin çıkması konusunda endişelenmeden basketbol oynayabileceğiniz, 10 bin maraton koşabileceğiniz ve çocuklarınızla güreşebileceğiniz anlamına gelir.

İmplantlarınızın bakımı için hastalara gün boyu normal gibi dişlerini fırçalamalarını ve diş ipi kullanmalarını tavsiye ederiz. Ek olarak, yılda en az iki kez diş muayeneleri ve temizlik planlamak önemlidir. personeli dişlerinizi temizlemenize ve sağlıklı kalmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır. Diş implantları kendi kendine enfekte olmazken, etrafındaki dişler olabilir. Gelecekte ciddi bir diş eti hastalığı veya diş apsesi geçirirseniz, enfeksiyon çene kemiğinize yayılabilir. Bu, implantlarınızı tehlikeye atar çünkü güvende kalmak için çene kemiğinin sağlıklı olması gerekir. Enfekte olursa, diş implantlarınız ve tüm dişleriniz tehlikede olacaktır.

İmplant SSS

S. İki eksik dişi yan yana koymam gerekiyor. Sadece bir implant yerleştirip onu doğal dişlerimden birine takıp bir köprü yapabilir miyim?

A. Genellikle bu iyi bir fikir değildir. İmplantları dişlere takmamanın genellikle çok daha iyi olduğunu görüyoruz. Sık sık birbirimize implantları takarız, bu da gücü artırabilir ve iyi çalışır. Yani böyle bir durumda, kısa vadede bir yerine iki implant yerleştirmek daha pahalı olsa da, uzun vadeli başarı muhtemelen iki implantla çok daha iyi olacaktır.

S. Üst sırt dişlerimi bir tarafta kaybettim ve yıllarca hiçbir şey yapmadan gittim. Sinüslerim beni her zaman arka dişlerimden çok o tarafta rahatsız ediyor. Bu sorunlar birbiriyle ilişkili olabilir mi?

A. Üst arka dişlerini uzun süre eksik olan insanların büyük çoğunluğunda, maksiller sinüsün aşağı doğru büyümesi artmaktadır. Doğumda bezelye büyüklüğündedir ve kafatası olgunlaştıkça giderek büyür. Bu büyüme çevreleyen kemiğin pahasına. Bu üst arka dişleri her zaman kalan sabit dişlerle değiştirmeyi düşünüyorsanız, bu dişleri desteklemek için bu bölgeye diş implantlarının yerleştirilmesine yer açmak için bir sinüs yükseltme prosedürü uygulamak gerekebilir. Bu, daha önce maksiller sinüsün alt kısmının işgal ettiği bir alana kemik ve / veya kemik ikamelerinin yerleştirilmesini içerir. En önemlisi, bu prosedür implantları yerleştirmek ve eksik arka dişleri onarmak için mevcut kemik kullanımını arttırır.

Birkaç yıldır takma dişlerim var ve çok fazla çene kemiğimi kaybettim. 

Alt takma dişlerim yüzdürücü ve yardıma ihtiyacım var. Hala benim için umut var mı?

C. Çoğu durumda, günümüzde diş implantları alanında mevcut olan yeni seçeneklerle, bir çeşit tedavi mümkündür. İnsanları, halihazırda mevcut durumlarıyla ilgili bazı sorunlar yaşıyorlarsa, mümkün olan en kısa sürede yardım almaya teşvik ediyoruz. Bu sorunlar arasında protez yapıştırıcılarının aşırı kullanımı, sadece yumuşak yiyecekleri çiğneme, bazı yiyeceklerin tadına bakamama, sürekli ağız yaraları, dişlerin görünümünden ve ısırma pozisyonundan memnun olmayanlar (bazı durumlarda burun ve çene birbirine yaklaşması) sayılabilir. Diş implantlarıyla ilgili sorunları ne kadar erken düzeltirsek, tedavi için daha fazla seçenek mevcuttur. Yukarıdaki semptomlardan herhangi birine veya tümüne sahipseniz, implantlar sizin için çok iyi bir cevap olabilir.

S. Tüm dişlerim eksik ve şimdi tam bir üst ve alt takma diş takıyorum. 

Altlarıma artık tahammül edemiyorum. Alt çenede değiştirdiğim her diş için bir implanta ihtiyacım olacak mı?

C. Değiştirilen her diş için bir implant olması gerekli değildir. Destek sağlamak için gerekli implant sayısı, kullanılan implantların türüne ve implantlara takılacak dişlerin türüne (çıkarılabilir veya çıkarılamaz) bağlıdır. Hangi implantın kullanılabileceğini ve kaç tanesinin kullanılması gerektiğini belirlemek için çoğu durumda gerekli olan tek şey kapsamlı bir sözlü muayene ve panoramik röntgendir. Bazen daha karmaşık durumlarda ek X-ışınları veya BT taramaları kullanılır.

S. Birkaç yıl önce alt protezimi değiştirmek için implantları kullanma konusunda bir diş hekimine danıştım ve bana şu anda kırılgan olan çene kemiğimi kırma tehlikesi olmadan yeterli kemik içi implant yerleştirmek için yeterli kemiğim olmadığını söyledi. Herhangi bir alternatif var mı?

C. İmplantoloji alanındaki gelişmeler nedeniyle, artık daha fazla seçenek ve teknik var. Bir kişinin bir implant veya implant kombinasyonu alamaması nadirdir. Bugün, birden çok sorunu karşılamak için tasarlanmış birçok implant türüne sahibiz.

S. Kırılan bir dişte kanalım vardı ve şimdi çıkarılması gerekiyor. İmplant ile değiştirilebilir mi yoksa köprü mü yoksa kısmi mi olmalı?

A. Kök kanalı olan dişler daha zayıf ve bir şekilde susuz oldukları için diğer dişlere göre daha kolay kırılabilirler. Bazen cam kadar kırılgan olabilirler. Geçmişte, mevcut en iyi tedavi, dişi çıkarmak ve bitişik dişleri, aralarına takılı bir “kukla” diş ile bitişik dişler üzerinde bir köprü – kapaklar yapmak için törpülemekti. Bazen bu hala tek yoldur. Bununla birlikte, çoğu durumda, bir implant kırılan dişin yerini alabilir ve bir dişi hiç aşındırmamıza gerek kalmaz.

Özet: Diş implantlarının ne kadar yaygın olduğunu merak mı ediyorsunuz? 

Yalnızca doğal görünüm ve dayanıklılık için diş implantlarına sahiptir. Dental implantların sizin için neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için yukarıdaki videomuzu izleyin.

Tıkla Hemen Ara
Open chat