Esenyurt Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Zirkonyum Diş Porselenler

Dişlerinin görünümünden ve gülüşlerinden memnun olmayan kişiler, CAD-CAM sistemleri ile yapılan zirkonyum diş porselenleri ile istedikleri doğal dişlere ve gülüşlere sahip olabilirler. Tıbbın diğer dallarında da başarıyla kullanılan zirkonyum, 2000’li yıllardan itibaren diş hekimliğine girmiştir.

Estetik Diş Hekimliğinde Çığır Açan Zirkonyum Dişlerin Avantajları:

Diş hekimliğinde kullanılan en estetik malzemelerden biridir.

Işık geçirgenliği sayesinde doğal dişlerin dokusuna tam olarak ulaşılır. Sağlıklı bir dişin minesi ışığı tamamen geçirse de porselen dişlerin altında kullanılan metaller porselen dişlerde opak bir görünüm oluşturabilir. Özellikle güneşli ortamlarda ve fotoğraf parlamasında cansız görünüm sorunu zirkonyum dişlerle çözülür.

Diş eti uyumu klasik metal esaslı porselenlere göre çok daha iyidir. Dişeti hastalıklarında veya dişeti çekilmelerinde sıklıkla görülen dişeti morlukları zirkonyum diş porselenlerinde görülmez.

Alerjik değildir; doku dostu bir malzemedir. fiyatları 2021 2022 2023 2024

İyi ısı yalıtım özelliklerinden dolayı dişlerde soğuk ve sıcak hassasiyeti önlerler.

Zirkonyum diş porselenleri 900 megapaskal dirence sahiptir. Bu özellikleri sayesinde arka dişlerde de çok rahatlıkla kullanılabilirler. Bu kadar güçlü olmasının yanı sıra ışığı iletmek de bir o kadar zarif ve estetiktir. Hem ön hem de arka dişlerde güvenle kullanılabilen yüksek teknoloji ürünü bir malzemedir.

Zirkonyum diş porselenler metal içermedikleri için metal alerjisine neden olmazlar.

Zirkonyum dişler metal içermediğinden herhangi bir tat değişikliği oluşturmaz ve kokuya neden olmaz.

Pürüzsüz ve kaygan diş porselen yüzeyinden dolayı plak birikimi olmaz. Çay, kahve gibi diş renklendiricilerinden etkilenmez. Zirkonyum diş porseleninin rengi sabit kalır.

Esenyurt Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları
Esenyurt Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Zirkonyum dişler normal dişler gibi fırçalanır. Diş hekimi periyodik kontroller için düzenli olarak ziyaret edilirse, zirkonyum diş porseleninde oluşabilecek sorunlar belirlenir ve gerekli önlemler alınır.

Belirli bir süre verilemez ancak zirkonyum diş porseleni düzenli diş hekimi kontrolleri yapılırsa uzun yıllar kullanılabilir.

Zirkonyum dişler nasıl hazırlanır:

Zirkonyum dişlerin hazırlanması ve ölçülmesi geleneksel porselen dişler ile aynıdır. Fark, laboratuvar prosedürlerinde başlar. Zirkonyum diş porseleni, Cad Cam teknolojisine sahip bilgisayar destekli cihazlarla yapılabilmektedir. Bu yöntemde hastanın ağzından alınan diş ölçüleri bilgisayarlı optik okuyucularda taranmaktadır. Zirkonyum levhalar bilgisayar tarafından el değmeden frezeleme sistemleri ile kesilerek şekillendirilir. Kamera yardımı ile elde edilen veriler bilgisayara yüklenir. Daha sonra tasarımlar (CAD) yapılarak üretime (CAM) başlanır.

Bu sistemde diş porseleni tabanı kristal veya zirkonyum içerir, böylece mükemmel estetik kalite ve doğallık elde edilir ve hazırlık süresi kısalır.

Laminat Kaplamalar – Broşür Porselenler:

Laminate veenerler (yaprak porselenler) ile çok kısa sürede sağlıklı ve doğal diş görünümü elde edilir. Laminate venler, tam kapama gerektirmeyen dişlerin ön yüzlerine yaprak şeklinde diş porselenlerinin yapıştırılmasıyla yapılan estetik restorasyonlardır. Dişlere laminate damarların (yaprakçık porselen) uygulanabileceği durumlar:

  • Dişlerde renk farklılıkları veya deformasyonlar varsa
  • Ortodontik tel tedavisi istemeyenler için
  • Ön bölgede büyük dolgular veya kırık dişleri olanlar için
  • Ön dişleri uzak olan ve ön dişlerinin görünümünden memnun olmayanlar için

Damakların ön dişlerin altında çok fazla göründüğü durumlarda dişeti operasyonu ile daha estetik bir gülüş isteyen hastalara uygulanabilir.

Estetik diş hekimliği operasyonları günümüzde kişiye özel uygulamalar haline gelmiştir. Diş hekiminiz size en sağlıklı uygulamayı en sağlıklı şekilde önerecektir.

İyi bir ağız bakımı yapılırsa laminat damarlar uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir. Leke ve aşınmaya dayanıklı laminat damarlar ile çok sert yiyecekleri ısırmaktan ve tırnak ısırma gibi kötü alışkanlıklardan kaçınılmalıdır. Laminat damarlar, çay ve kahve gibi renk değiştiricilerden etkilenmez.

  • Esenyurt Zirkonyum Diş
  • Esenyurt Porselen Diş
  • Esenyurt Lamine Diş
  • Esenyurt İmplant Diş

Esenyurt Merkez , Ardıçlı , Çakmaklı , Cumhuriyet , Esenkent , Fatih , Güzelyurt , Haramidere , Hoşdere , İncirtepe , İnönü , Kıraç , Mehterçeşme , Muhacir

Tıkla Hemen Ara
Open chat