Esenler Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Zirkonyum, gülüş estetiğinde sıklıkla kullanılan, klasik gri metalin yerini alan daha doğal ve estetik bir beyaz alaşımdır. Kendi dişinizden ayırt edilemeyen diş restorasyonlarında, zirkonyum diş kaplamalarında ve köprü tedavilerinde kullanılır. Dayanıklılığı ve uzun ömrü sayesinde metal alaşımlı uygulamalardan çok daha kullanışlıdır.

  • Esenler Zirkonyum Diş
  • Esenler Porselen Diş
  • Esenler Lamine Diş
  • Esenler İmplant Diş

Zirkonyum kaplamaların sizin için doğru seçim

Zirconia (Cercon) olarak da adlandırılan zirkonyum, diş kronları için hızla tercih edilen malzeme haline geliyor. Günlük kullanımdan kaynaklanan aşınmaya ve yıpranmaya dayanabilen çok güçlü bir malzemedir. Estetik olarak, doğal bir dişe çok benzeyen yarı saydamdır ve ışığı aynı şekilde yansıtır. Bu, Zirkonyum, Zirkonya’nın çok estetik bir etkiye sahip olduğu anlamına gelir; bu, yeni kuronlarınız ağzınızın önünde olacaksa önemli olabilir ve özellikle kronların doğal dişlerin yanında görüleceği durumlarda önemlidir.

Alt yapı olarak metal yerine kullanılan beyaz renkli alaşım sayesinde daha estetik bir görünüme kavuştuğumuz porselenlerdir. Böylece protez, doğal dişlere çok daha yakın bir estetik görünüm kazanır. Alt yapısı beyaz renkli alaşımdan yapıldığı için ışığı yansıtır ve diş eti hizasında koyu bir renk çizgisi yansıtmaz. İnsan vücudu ile tam uyum içindedir ve alerji yapmaz.

Zirkonyum destekli porselenler 900 megapaskal gibi yüksek mukavemete sahip oldukları için arka azı dişlerinde de rahatlıkla kullanılabilirler. Bu, gücüne ek olarak ışığa da izin verecek kadar estetik ve zarif olan son teknoloji ürünü bir teknolojidir.

Zirkonyum destekli protezlerin hazırlanması alternatifleriyle aynıdır. Fark sadece laboratuvar aşamasında başlar. Bu tür protezler, CAD CAM teknolojisine sahip bilgisayar destekli cihazlarla üretilir. Ağızdan alınan ölçüler ile optik okuyucular yardımıyla hasta taranır ve el değmeden freze kesme sistemleri ile şekillendirilir. Kameralar yardımıyla oluşturulan veriler bilgisayara yüklenir ve tasarımlar (CAD) elde edilerek üretilir (CAM).

Zirkonyum tam olarak nedir? dişler fiyatları 2021 2022 2023 2024

En basit ifadeyle: Zirkonyum, esas olarak zirkon mineralinden elde edilir ve bakıra benzer sertliğe sahip ve çeliğe göre daha hafif bir bileşendir.

Esenler Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları
Esenler Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Neden Zirconia kronları seçmelisiniz?

Zirkonyum / zirkonyum, kronun doğal bir diş gibi görünmesi için ışığın geçmesine izin verme benzersiz özelliğine sahip biyouyumlu, alerjik olmayan, elektriksel iletken olmayan bir malzemedir. Zirkonyum / zirkonya ayrıca, bazen olduğu bilinen tam bir porselen krona karşı olduğu gibi, bir süre boyunca kırılmaması veya çatlamaması için ekstra rahatlık sağlar.

Porselen, yeni kuronlar için kullanılan geleneksel malzemedir. Ancak tam porselen kırılabilir veya kırılabilir. Bu, kronların metalden yapılmasıyla, bu durumda metalin zirkonyumdan yapılması, ardından porselenin dışarıya kaynatılmasıyla aşılır.

Zirkonya metali sağlamlığı sağlarken, normal dişte porselen dış görünümü sağlar. Zirkonyum kronlar, ışığı bloke eden diğer metal çekirdeklerden farklı olarak, normal bir dişte olduğu gibi doğal bir görünüm vererek ışığın geçmesine izin verir. Bazı kaynaklar da onları Alerjik Olmayan Kuronlar olarak adlandırıyor ve Zirkonyumun vücut onu reddetmediği için “Biyouyumlu” olduğunu söylüyor. Amalgam Dolgular ve metal alaşımlarından farklı olarak insan vücudu zirkonyum ve zirkonyayı doğal bir malzeme olarak kabul eder, bu nedenle alerji veya yan etkiler konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Esenler Merkez , Birlik , Çiftehavuzlar , Davutpaşa , Fatih , Fevziçakmak , Havaalanı , Karabayır , Kazımkarabekir , Kemer , Menderes , Mimarsinan , Namıkkemal , Nenehatun , Oruçreis , Sanayi , Tuna , Turgutreis , Yavuzselim

Tıkla Hemen Ara
Open chat