Çatalca Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Hasarlı Dişler İçin Zirkonyum

Bir dişin çürük olmaması yeterli değildir. Bazen diş travması bazen çatlama veya kanal tedavisi ile dişlerin renginin değişmesini gerektirebilir. Kırık, rengi bozulmuş zirkonyum veya çürük dişlerin tedavisinden sonra zirkonyum diş kaplaması ile kapatılması tercih edilir. Bu neden gereklidir? Aralıklı dişler veya bir veya daha fazla diş formunun bozulması genellikle dişlerin kapatılmasını gerektirir.

  • Çatalca Zirkonyum Diş
  • Çatalca Porselen Diş
  • Çatalca Lamine Diş
  • Çatalca İmplant Diş

Hasarlı diş zirkonyumu dişler fiyatları 2021 2022 2023 2024

Zirkonya malzemesi, titanyum grubunun bir ortağı olarak kategorize edilir. biyouyumlu bir malzemedir. Zirkonyum, diş kaplamalarında kullanıma uygun bir üründür. Özellikle öğütmek için çok fazla güce ihtiyaç duyan arka kuronlar gibi.

Çatalca Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları
Çatalca Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Zirkonyum Diş Yapımı

Bilgisayar destekli üretim yöntemi olan zirkonyum kaplamalar nasıl yapılır? Diş hekimi, çürük varsa dişleri büyük bir özen ve özenle temizler. Dişleri alır ve dişler kesilmeye hazırdır. Diş kesiminden sonra alınan ölçüm de doğru olmalıdır. Diş teknisyenine ölçü alçı kalıplara alınır. Böylece diş modeli elde edilir. Diş modeli üç boyutlu tarayıcılarla tarandıktan sonra, işlem artık bilgisayara geçer. Üç boyutlu taramaların ardından özel program ile dişin tasarımı planlanır.

HAZIRLANMIŞ İPLİK KAPLAMASININ SİMÜLASYONU

Simantasyon randevusu gerektiren eski porselen dişe göre çok daha kısa sürede hazırlanabilirler. Özellikle diğer ülke veya şehirlerden gelen hastalar için büyük rahatlık sağlanmaktadır. Provalarda istenilen özellikler elde edilmiş ise son düzeltmelerin ardından yapıştırma aşamasına gelinmiştir. Zirkonyum malzemesi artık bir diş kaplama malzemesi olarak çok popülerdir.

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi

Zirkonya 1990’dan beri endodonti desteklemekte ve nakillerde kullanılmaktadır. Endodontik post ayrıca bir kişinin dolgu maddelerini geri getirmesine yardımcı olur. Zirkonya dioksit bir diş zirkonyasıdır; Bu toz halindeki zirkonyadır. Zirkonyadan yapılan kronlar, 1789’da Alman kimyager MH Klaproth tarafından icat edilen zirkonyumdan yapıldığı için çok güçlüdür. Zirkonyumun çoklu kullanımı 1960’lardan beri tıp alanı olmuştur. Biyouyumlu ve son derece dayanıklı. Zirkonya zımba konfigürasyonu, dişlerin üst rengini ve konturunu oluşturmak için bir kesici doku benzeri alan spatik seramik ile kaplanabilir.

Zirkonyum Diş Kaplama

Hastalar fazla normal dişlere sahip değilse, diş kasetine ihtiyaç duyabilirler, zengin bir takviye yapmak istedikleri için diş kasetine ihtiyaç duyarlar, bir neden kanalı yapıldığında dişleri tekrar yerleştirirler ve yerinden çıktıklarında diş kaymalarını önlerler. . Değiştirilmiş diş çemberleri, gülümsemenin genel görünümünü iyileştirmenin yanı sıra, diş şişip şişmediğinde ortaya çıkabilecek tıkanıklık endişelerini iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Sonuçlar

İşlem ve bileşenler nispeten pahalı olabilse de, hastanın yüzündeki normal hoş gülümsemeyi geri kazanmasına yardımcı olabilirler. Estetik dişlere sahip olmak için tüm ağız problemlerinin önüne geçmek gerekir.

  • Estetik Diş Hekimliği
  • DİŞ ESTETİĞİ

Çatalca Merkez, Binkılıç, Çiftlikköy, Karacaköy, Merkez Köyler

Tıkla Hemen Ara
Open chat