Bayrampaşa Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Zirkonyum (zirkonya) diş nedir?

Klasik zirkonyum porselen köprü ve protez alt yapısı olarak gri metal yerine kullanılan beyaz alaşımdır.

Zirkonyum dişler nerelerde kullanılır?

Estetik amaçlı beyazlatma gibi yöntemlerle sonuç alınamayan yüksek düzeyde renklendirmede, kalıtsal yapı renklendirme tedavisinde, ortodontik tedavinin tercih edilmediği diastema gibi ayrılmış veya az üst üste binen dişlerin tedavisinde kullanılırlar. rengi ve yapısı bozulmuş, eski dolgusu ve aşırı madde kaybı olan dişlerin restorasyonunda, arka dişlerde köprü çalışması veya kaplama olarak, ön dişlerde implant üstü protezlerde ve tasarımında gülümseyen estetik.

  • Bayrampaşa Zirkonyum Diş
  • Bayrampaşa Porselen Diş
  • Bayrampaşa Lamine Diş
  • Bayrampaşa İmplant Diş
Bayrampaşa Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları
Bayrampaşa Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Zirkonyum dişlerin estetik açıdan avantajları nelerdir?

Işık geçirme özelliği ile doğal dişlerin görünümü tamamen yansıtılır. Sağlıklı diş minesi ışığı tamamen iletir. Klasik porselen kaplamaların altyapısı olan metaller dişlerde opak bir görünüm oluşturur. Bu, dişlerin yapay ve cansız görünmesine neden olur. Zirkonyum ile bu önlenir.

Zirkonyum dişler diş etime nasıl uyum sağlar?

Doku ile uyumludur. Metal destekli protezlerde görülen mor renklenme görülmez. Dişeti çekilmesine neden olmaz. Yanlış fırçalamadan dolayı dişeti çekilmesi meydana gelirse estetik açıdan kötü bir görünüm görülmez.

Metale alerjisi olanlara uygulanabilir mi?

Zirkonyum kaplamalarda metal olmadığı için metal alerjisine neden olmaz.

Ağzımda tat veya koku değişikliğine neden olur mu?

Metal içermediği için tat değişikliğine neden olmaz ve koku yapmaz.

Zirkonyum dişler daha sonra renk değişikliğine neden olur mu?

Pürüzsüz porselen yüzeyinden dolayı tabak oluşumuna neden olmaz Bu nedenle kahve, çay, sigara gibi renklendirici maddelerden etkilenmez. Rengi sabit kalır.

Zirkonyum kaplamalara nasıl bakılır?

Normal dişleri fırçalar gibi dişler fırçalanır. Superfloss, dişsiz bölgelerde kullanılır. Diş hekimi 6 ayda bir ziyaret edildiğinde sorunlar öngörülebilir ve önlem alınabilir.

Zirkonyum kronları ne kadar süreyle kullanabilirim?

Periyodik kontroller yapılırsa uzun yıllar kullanılabilir. Net zamanlama belirtilemez. Dişler canlı dokulardır ve zamanla aşınmalara bağlı olarak şekil değişiklikleri meydana gelebilir. Zirkonyum kronlarda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Şekli değişen ağza oturması için yenilenmesi gerekebilir.

Çıkarılması gerektiğinde dişlerime zarar verir mi?

Zirkonyum kronlar kesilerek çıkarıldığı için rahatsız edilmeyeceksiniz. Dişlerde doku kaybına neden olmazlar.

Zirkonyum kronlar nasıl uygulanır?

Metal destekli kuronlarda olduğu gibi diş biraz küçültülür ve dişeti sağlıklı göründüğü için özel ölçü maddeleri ve ağza oturan kaşıklarla hassas ölçü alınır. Laboratuvar ortamında zirkonya alt yapı ve porselen üst yapı işlemlerdir ve klinik ortamda dişe uygulanır. Daha sonra özel yapıştırıcılar kullanılarak kalıcı olarak dişe adapte olurlar ve daha sonra doğal dişlerinize benzer göründükleri için kullanabilirsiniz.

 İşlem sırasında dişlerimde ne kadar madde kaybı olur? Madde kaybı porselen laminadan fazladır.

Metal destekli porselen kaplamalarla aynıdır. Normal diş yüzeyinde 1-2 mm’lik bir tıraş yapılır.

İşlemler sırasında ağrı hisseder miyim? zirkonyum dişler fiyatları 2021 2022 2023 2024

Kesim işlemleri lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve ardından diş rengine geçici bir kaplama uygulanarak soğuk veya sıcak vakalarda rahatsızlık önlenir. Hastaların sadece bir kısmında hafif ağrı olur ancak genellikle süreç sorunsuz tamamlanır.

Tedavi sırasında estetik problemler yaşar mıyım?

Ön dişlerinize uygulanacak geçici kronlar şekil olarak zirkonyum kronlarınıza benzer olacaktır. Akrilikten yapılan bu kuronlar güce dayanıklı olmamakla birlikte renk uyumu ve şekli ile sizi tatmin edeceklerdir.

 Bu kozmetik yoğunluk uygulamasına ilişkin tedavinin sonuçlandırılması ne kadar sürer?

Diş etlerinde sorun olmayan hastalarda 1 haftada tamamlanacaktır. Hem hasta hem de diş hekimi memnun olana kadar hastanın beğenisine göre birkaç deneme daha yapılabilir.

 Bu kozmetik diş hekimliği uygulaması için bir yaş aralığı var mı?

Kalıcı dişler olduğu sürece her yaşta tedavi yapılabilir. Ancak 18-20 yaş arası hastalarda çene büyümesi nedeniyle sık sık yenileme yapılması gerekmektedir. Bu nedenle tavsiye edilmez.

Porselen ve metale göre ne kadar dayanıklıdır?

Son zamanlarda uygulanan yöntemler ile zirkonyum alt yapılı kron ve köprüler metal alt yapılı kron ve köprüler kadar dayanıklıdır.Köprü işleri kadar dayanıklıdır. Porselenden daha az kırılgandırlar. Metal ile karşılaştırıldığında esneklik daha azdır ancak daha kırılgandır. Bu durum porselenin zirkonya ve metale göre daha iyi uyum sağlamasına neden olur. Sonuç olarak porselen kırıkları en aza indirilir.

 Zirkonyum kaplamaların düştüğü veya kırıldığı sık görülüyor mu?

Fazla güçle kırık ve çatlaklar görülebilir ancak olasılık sağlıklı dişlerde meydana gelen kırıklarla aynıdır. Klinik ortamda çoğunlukla tamir edilebilirler. Taçlı dişler çürürse ve madde kaybı olursa düşebilir. Böyle bir durumda mümkünse dişler tedavi edilir ve tekrar kaplama yapıştırılır.

Zirkonyum kaplamaların herhangi bir dezavantajı var mı?

Arka kısımda uzun dişsiz aralıklar kırılma olasılığı artacağından tavsiye edilmez. Diş eti hastalığı olan hastalara zirkonyum dişler uygulanabilir mi? Öncelikle diş eti hastalığı tedavi edilir. Diş eti hastalığının tedavisi sonrası zirkonyum dişler uygulanır.

Diş eti hastalığı olan hastalara zirkonyum dişler uygulanabilir mi?

Öncelikle diş eti hastalığı tedavi edilir. Diş eti hastalığının tge tedavisi sonrası zirkonyum dişler uygulanır.

Bayrampaşa Merkez , Cevatpaşa , İsmetpaşa , Kartaltepe , Kocatepe , Muratpaşa , Numunebağ , Orta , Terazidere , Vatan , Yenidoğan , Yıldırım

Tıkla Hemen Ara
Open chat