Arnavutköy Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları

Alt yapısında metal kullanılmadan ve beyaz renkli bir alaşım olan zirkonyumun işlenmesiyle yapılan kaplamalardır. Zirkonyum kaplamalar en estetik kaplamalardır ve doğal dişlere en yakın kaplamalardır. Bu nedenle estetik diş hekimliğinde en çok tercih edilmektedir.

Yüksek şeffaflıkları sayesinde donuk görünmezler. Metal alt yapılı kaplamalarda görülen renk değişimi bu tip kaplamalarda görülmez. İnsan vücudu ile uyumlu oldukları için alerjik bireylerde de güvenle kullanılabilirler.

Zirkonyum Kaplamaların Avantajları Nelerdir?

 • Zirkonyum beyaz renkte olduğundan, geleneksel metal allot altyapılı porselen kaplamalarda olduğu gibi siyah metalin yansıması görülmeyecektir.
 • Zirkonyum şeffaftır ve bu özellik, ideal estetik gülüş görüntüsünü elde etmek için özellikle ön dişlerde kullanılır.
 • Çiğneme kuvvetlerine karşı yüksek direnci sayesinde arka dişlerde de güvenle kullanılabilir.
 • Biyouyumlu bir malzeme olduğu için alerji yapmaz. Metal alerjisi olan bireyler, dişlerini kaplatmak istiyorlarsa zirkonyum kaplamaya sahip olmalıdırlar. Bu tür kişilerde metal alt yapılı porselen veneerler kullanılırsa dişeti iltihabı, dişeti çekilmesi, kanama, şişlik veya kızarıklık dahil birçok diş veya dişeti ile karşılaşılabilir.
 • Zirkonyum kaplamalar çok iyi sıcak yansıma özelliklerine sahiptir ve bu nedenle sıcak veya soğuktan etkilenmez ve hassasiyete neden olmaz.

Zirkonyum dişler nerede fiyatları 2021 2022 2023 2024

 • Çok koyu renkli bir dişte istenilen rengi elde etmek mümkündür. Herhangi bir renkteki her dişe uygulanabilir. Zirkonyum kaplamanın rengi uzun yıllar sonra bile değişmeyecektir.
 • Zirkonyum dişler estetik yapısı sayesinde doğal dişlerden ayırt edilemez.
 • Zirkonyum kaplamalarda gün ışığı ve foto flaş altında metal destekli porselen kaplamaların opak görünümü görülmeyecektir.
 • Metal destekli kaplamalara göre ağırlıkları daha hafiftir.
Arnavutköy Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları
Arnavutköy Zirkonyum Diş 0532 438 1303 Kaplama Fiyatları
 • Arnavutköy Zirkonyum Diş
 • Arnavutköy Porselen Diş
 • Arnavutköy Lamine Diş
 • Arnavutköy İmplant Diş

Zirkonyum Kaplamaların Dezavantajları Nelerdir?

 • Zirkonyum kaplamaların maliyeti diğer kaplamalara göre daha yüksektir. Buna rağmen daha estetik görünüme sahip oldukları ve dayanıklı oldukları için uzun yıllar bozulmadan sizlere hizmet verebilecekleri de göz ardı edilmemelidir.
 • Uzun dişsiz boşlukların olduğu arka bölgelerde tercih edilmez çünkü bu bölgelerde kırıklar görülebilmektedir.

Zirkonyum Kaplamalarda Tedavi Aşamaları Nelerdir?

Dişlerin küçültülmesi lokal anestezi altında yapılacağı için hasta hiçbir şey hissetmeyecektir. Bundan sonra özel aletlerle kalıplar elde edilecek ve bunlar laboratuvara gönderilecektir. Uygulama seanslarında ve diş kesimlerinde hastanın rahatlığı için geçici kaplamalar üretilecektir. Kaplama sırasında kaplamaların rengi, şekli ve boyutu hasta ve diş hekimi tarafından ortaklaşa kararlaştırılacaktır. Son aşama, gerekli sayıda uygulama seanslarının ardından başlayacaktır. Kaplamalar son aşamada özel bir yapıştırıcı kullanılarak kalıcı olarak dişlere adapte edilecektir.

Zirkonyum Kaplamaların Bakımı Nasıl Olacak?

Sadece doğal dişleriniz için diş bakımı, günde en az iki kez 2 dakika fırçalamak yeterli olacaktır. Diş hekiminiz tarafından tavsiye edilirse lütfen diş ipi, gargara veya diğer uygulamaları kullanmaya özen gösterin. 6 ayda bir düzenli kontrol ziyaretlerine gelirseniz olası sorunlar öngörülecek ve gerekli aksiyonlar alınacaktır.

Zirkonyum Kaplamaların Ömrü Ne Kadardır?

Düzenli kontrollerinizi diş hekiminize yaptırırsanız ve ağız ve diş bakımınızı ihmal etmemek için uzun yıllar kullanabilirsiniz. Belirli bir dönem tahmin edilemez.

Arnavutköy Merkez, Boğazköy, Bolluca, Haraççı, Merkez Köyler, Taşoluk

Tıkla Hemen Ara
Open chat